top of page

Бібліотечні заходи 2024/2025 навчальний рік

"І все на світі треба пережити, І кожен фініш – це, по суті, старт...": до 95-річчя Ліни Костенко

2025-03-19

Ліна Костенко — видатна українська поетеса, прозаїкиня, громадська діячка, лауреатка Шевченківської премії. Народилася 19 березня 1930 року. Її поезія поєднує глибоку філософію, ліричність і громадянську позицію. Найвідоміші твори: збірки «Над берегами вічної ріки», «Маруся Чурай», «Берестечко», роман «Записки українського самашедшого». Вона стала символом незламності слова й духу, зберігаючи принциповість і незалежність. Сьогодні їй виповнюється 95 років.

Участь міській освітній акції «Книжковий марафон: через рядки до серця»

2025-03-18

У межах участі у міській освітній акції «Книжковий марафон: через рядки до серця» учениці 11-A класу Логвиненко Поліна та Савакова Поліна презентують свою творчу роботу "Книга чи фільм?"
Підтримаємо вподобайками ролік наших дівчат у телеграм-каналі" Харків надихає" за цим покликанням https://t.me/prysvyata_ridnomu_mistu/22740

25 лютого - День народження Лесі Українки / День української жінки

2025-02-25

Леся Українка (1871–1913) Народилася у місті Новоград-Волинський (нині — Звягель). З дитинства страждала на туберкульоз кісток, але попри хворобу багато подорожувала й займалася літературною діяльністю.

Леся Українка зробила значний внесок у розвиток української літератури та культури.

Ця дата також стала символічною для вшанування українських жінок, адже Леся Українка — видатна поетеса, драматургиня та громадська діячка, яка уособлює силу духу, талант і боротьбу за права жінок.

Міжнародний день рідної мови

2025-02-21

Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого з 2000 року за ініціативою ЮНЕСКО. Його мета – привернути увагу до важливості збереження мовного розмаїття та підтримки рідних мов, які є ключовою частиною культурної спадщини кожного народу.

Бібліотечний дайджест до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні

2025-02-20

День Героїв Небесної Сотні відзначається в Україні щороку 20 лютого. Цей день присвячений вшануванню пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014 року) в боротьбі за свободу, гідність та європейське майбутнє України.

20 лютого 2014 року стало одним із найтрагічніших днів Євромайдану: саме тоді відбулося масове розстріли протестувальників на вулиці Інститутській у Києві. Загалом до Небесної Сотні входять понад 100 осіб, які загинули від куль снайперів і силовиків режиму Януковича.

Цей день нагадує про жертовність, незламний дух і боротьбу українців за свободу.

"Всеволод Нестайко - кумир дитячих сердець": до 95 річниці від дня народження

2025-01-30

Всеволод Нестайко (1930–2014) — український письменник, класик дитячої літератури. Найвідоміший його твір — трилогія "Тореадори з Васюківки", яка перекладена багатьма мовами. Його книги сповнені гумору, пригод і добра, а головна тема — дружба, чесність і фантазія. За свій внесок у літературу Нестайко отримав численні нагороди, а його твори стали улюбленими серед дітей.

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

2025-01-29

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв Крут – українських студентів, які ціною свого життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Бій біля залізничної станції Крути став символом патріотизму і жертовності молодого покоління в боротьбі за державну незалежність, частиною української історичної пам’яті та важливою складовою в національно-патріотичному вихованні молоді.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.

Цього дня ми віддаємо шану стійкості й мужності юнаків, які стали на захист української держави. Сьогодні оборону від ворожої навали тримають незламні воїни ЗСУ. Дякуємо кожному, хто нині боронить державу, її незалежність!

Бібліотечний нарис "Наша сила в єдності" до Дня Соборності України

2025-01-22

День Соборності України традиційно відзначається 22 січня. Це свято символізує єдність українських земель і нагадує про вагому історичну подію — проголошення Акта Злуки між Українською Народною Республікою (УНР) та Західноукраїнською Народною Республікою (ЗУНР).

Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.

Славний син України: до 170-ліття Опанаса Сластіона

2025-01-15

Опанас Георгійович Сластіон (1855–1933) — видатний український художник, графік, архітектор, етнограф, педагог і громадський діяч. Його творчість залишила значний слід у розвитку української культури.

Сластіон активно сприяв розвитку національної свідомості через мистецтво та архітектуру. Його робота була спрямована на збереження та популяризацію української культури.

Опанас Георгійович помер 24 вересня 1933 року в Миргороді (нині Полтавська область, Україна).

Його внесок у розвиток українського мистецтва, архітектури та етнографії неможливо переоцінити. Сластіон залишив нам спадщину, яка є невід’ємною частиною національної ідентичності України.

Видатні українці: віртуальний бібліографічний нарис до 90-річчя від дня народження Василя Симоненка

2025-01-08

Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Біївці, Полтавська область, Україна. – український поет, прозаїк, журналіст, представник покоління "шістдесятників". Його творчість вирізняється щирістю, патріотизмом і глибокою любов’ю до рідної землі. Найвідоміші твори: "Лебеді материнства", "Ти знаєш, що ти – людина?" та збірка "Земне тяжіння".

Симоненко виступав проти радянського режиму, що зробило його символом боротьби за свободу слова й національну гідність. Його творчість мала величезний вплив на розвиток української літератури та громадянську свідомість.

Свято Різдва – найкрасивіше зимове свято. Від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, тому дати багатьох церковних свят змінилися. Зміни торкнулися і другого найбільшого релігійного свята — Різдва Христивого. Тому від 2023 року українці  святкують його 25 грудня, тобто на 14 днів раніше, ніж до цього.

125 років з дня народження Григорія Косинки

2024-11-29

Видатному українському письменнику-новелісту, представнику доби «Розстріляного відродження» Григорію Стрільцю 29 листопада виповнюється 125 років від дня народження.

Дружина і мати письменника згадували, що він дуже любив квіти, особливо польові, а серед них – білі ромашки й червоні косинці. Від квітки «червоні косинці» й походить його літературний псевдонім.

Сам Григорій Косинка в одному з біографічних нарисів пояснював: «Квітка ця мало відома, а вона така ніжна й красива, скромна й разом з тим велична. Квіти приносять радість і збуджують у душі людській тільки хороше. Псевдонім залишається, от і все…»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Завтра, 23 листопада, запрошуємо вас долучитися до акції "Запали свічку пам'яті". О 16.00 на підвіконні запаліть свічку в пам'ять про невинно загиблих.

19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення

2024-11-19

1000-й день війни в Україні символізує величезний виклик для країни, що триває з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Цей період ознаменований героїчним спротивом українського народу, незламністю Збройних сил України та безпрецедентною підтримкою міжнародної спільноти.

За цей час Україна зуміла досягти багатьох стратегічних успіхів, зокрема звільнити значні території, які були окуповані на початку війни, та побудувати потужну систему оборони. Однак, війна принесла величезні жертви, зруйновані міста, гуманітарну кризу і змусила мільйони українців покинути свої домівки.

1000 днів — це також нагадування світу про необхідність продовжувати підтримку України, адже боротьба за свободу і незалежність продовжується. Цей день можна сприймати як символ незламності духу і єдності народу перед обличчям агресії.

«Я світ любив, любив людей» (до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні)

2024-11-13

Сьогодні минає 135 років від дня народження письменника Остапа Вишні, (справжнє ім’я – Павло Губенко) народився на Полтавщині 13 листопада 1889 року і виховувався в родині, де росли 17 дітей. При цьому зміг здобути медичну освіту, яку закинув заради літератури. Його авторський дебют відбувся в 1919 році. Він є засновником особливого жанру в літературі, якому сам придумав назву. Свої короткі сатиричні твори називав «усмішкамі». Автор відомих збірок «Вишневих усмішок».

До уваги учнівства 1-4 класів бібліотечний урок "Структура книги"

2024-11-04

Беручи до рук книгу, мало хто замислюється над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент і як, узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не читаючи ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році прийшла до вас, хто малював малюнки… Тільки грамотний читач, погортавши книжку, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати. Тож сьогодні ми з вами й ознайомимося з деякими елементами книги.

6 вересня -День читання книг

2024-09-06

У День читання книг рекомендуємо принаймні на мить відволіктися від звичного ритму життя, зупинитися та насолодитися неймовірним ароматом друкованих сторінок, пірнути у світ художньої реальності.

Читання підвищує нашу грамотність. Читаючи текст, ми запам’ятовуємо, як пишуться слова, і не помиляємося при написанні.

А для багатьох людей читання — це найкращий вид відпочинку.

День рятівника

2024-09-17

День рятівника України відзначають 17 вересня за указом президента України 2008 року. Сьогодні ми вітаємо пожежників, співробітників ДСНС і працівників аварійно-рятівних служб.

Під час повномасштабної війни рятівники щодня ризикують життям під час службу. Саме ці герої рятують постраждалих людей і тварин під час обстрілів, знешкоджують ворожі боєприпаси, гасять пожежі та розбирають завали. Їхня робота неймовірно важлива і психологічно важка.

У День рятівника 2024 ми бажаємо всім українським рятівникам мужності, безпечної служби та якнайшвидшої перемоги України.

 День рятівника

30 вересня-Всеукраїнський День бібліотек

2024-09-30

Екскурсія бібліотеками світу.

bottom of page